Egy gyönyörű, napsütéses nyári napon került sor Lili és Viktor erdei esküvőjére. Ők egy csendes, természetközeli helyszínen mondták ki a boldogító “Igent”, nem messze a fővárostól. Lili, a menyasszony vette fel velem a kapcsolatot, hogy augusztus 4.-én tartandó esküvőjükre szeretnének felkérni szertartásvezetőnek, mely a Hármashatár-hegyen egy tisztáson lesz megtartva. Nagy örömmel vettem a megkeresést, és hamarosan megkezdtük az esküvői szertartás részleteinek egyeztetését. Teltek a hetek, hónapok és a folyamatos konzultáció mellett elkészült az egyéni, és személyre szabott esküvői szertartás szövegük.
Hamarosan elérkezett az esküvő napja. 2018. augusztus 4.-én egy órával a szertartás kezdete előtt érkeztem. Egyeztettem a pár megjelölt kapcsolattartójával a menyasszony kedves barátnőjével, akivel sorra vettük a szertartás technikai részét. A szertartásvezető asztalnál kipróbáltam a technikát, beállítottuk a mikrofont, kijelöltük azt a helyet ahonnan nem zavarom a fotós munkáját és a násznép is láthatja a jegyespárt a szertartás alatt. A vendégek megérkezése után elfoglaltam a helyem a gyönyörű szertartásvezető vintage stílusú asztal mellett. Ezen az asztalon már fel voltak készítve a szertartás kellékei, szülőköszöntő virágok, festékek, az óra. Ezután az ifjú pár egy szép bevonuló zenére érkezett meg elém kis koszorúslányok körében. A menyasszony sugárzott a boldogságtól, a vőlegény magabiztosan mosolygott. A násznép nesztelenül figyelt. Minden adott volt egy csodálatos esküvő szertartáshoz.
15 évvel azelőtt kezdődött a kapcsolatuk, de akkor még nem volt lehetőség, hogy a szerelmük kibontakozzon. Később azonban az élet úgy hozta, hogy ez a két ember egymásra talált, és egy pár lett. Közös életük útját igazi kalandok színesítették: síelés a francia Alpokban, mediterrán kikapcsolódás Rómában, de a legkülönlegesebb még is az izlandi eljegyzésük volt. Fogadalom tételüket én tolmácsoltam egymás számára. Mindketten kiemelték, hogy milyen fontos számukra a másik. Őszinte, és tiszta érzések lengték körbe a szertartást, ettől is volt olyan meghitt.
Az esküvői szertartás további részében sor került a Igenek kimondására. Egybehangzó, a tanúk és a násznép előtt tett igen kijelentésük alapján házastársakká nyilvánítottam őket és következett a gyűrűhúzás megható, és örömteli pillanata.
Az esküvő szertartáson a festéköntést választották, mely összetartozásuk, a megkezdett közös életük szimbolizálta. Egy órát öntöttek le két különböző színű festékkel. A festékek az érzéseiket, gondolataikat, a közösen megélt emlékeiket szimbolizálták. Ennek a ceremoniális elemnek a jelentése a most kezdődő házasságukat, a közös úton való indulásukat volt hivatott szimbolizálni.
A szülőköszöntés a ceremónia fontos része, amely egy nagyon bensőséges családi pillanat, mind a pár, mind pedig a szülők számára. A szertartás szövegében mindig igyekszem szimbolikusan átvezetni ezt a pillanatot, hiszen ezekben benne van a szülő és a gyermek kapcsolat lélektani fejlődésének újabb lépcsőfoka, és mindaz amit együtt átéltek a szülők még a gyerekeik felnőtté váltak, önálló életet kezdtek, párt találtak, és végül összekötötték egymással az életük.
A házasságkötés után férjként és feleségként köszöntöttem az ifjú párt, és a házasságra vonatkozóan fogalmaztam meg gondolatokat, kitérve a bizalom, a hűség prioritására, a közösen kialakított jövőkép fontosságára. Menthetetlenül hiszek a szerelemben, és a házasság intézményében. Szeretem ha ilyen tiszta lelkű, őszinte fiatalok esküvői szertartását vezethetem. Kívánok nagyon sok boldog házasságban eltöltött évet! Kedves Viktor és Lili köszönöm, hogy engem választottatok szertartásvezetőtöknek. Hálás vagyok, hogy ezekben az örömteli családi pillanatokban veletek osztozhattam.